Balayı Organizasyon

Küçük Bir Müze Konakta BALAYI

 

Balayı Çiftlerimize Özel Paket Fiyat 1.740 
'dan Başlayan Fiyatlar

 

 

Değirmenci Konağı SAFRANBOLU 5 GECE 6 GÜN Safranbolu Balayı

 

 

 

 

 

 

“ Dünya Miras Kenti Safranbolu’da küçük bir Müze Otel”

 

Unesco Dünya Miras Kenti Safranbolu’da, Anadolu sivil mimarisinin karakteristik özelliklerini bünyesinde barındıran Değirmenci Konağın Restorasyonunu bitirerek ” Küçük Bir Müze Otel ” konseptinde dünyaya kazandırdık.

 

Safranbolu; Binlerce yıllık gizemli kültürü, antik yerleşim alanları ve kent ölçeğinde tarihi dokusu bozulmadan korunmuş tabiat ve kültür mirasıyla bir masal şehri! Annelerimizin bizi uyutmak için anlattığı, masallardaki duvarları çörekten, pencereleri çikolatadan, damları şekerden evlerden birisi olan Değirmenci Konak özenle restore edilen bir kültür mirası!.

 

Unesco’dan 1994 yılında World Heritage City unvanını alan Safranbolu’nun tam merkezinde bilinçli bir tercihle şehrimizi ortadan ikiye bölen Gümüş (tokatlı) Kanyonunu ve Kaleyi gören bir sit alanının içinde yer alıyoruz. İbni Batutanın Seyehatnamesinde şehre girerken betimlediği Göztepe Tümülüsüne yakın Cambaz yokuşunda konumlanan Değirmenci gizemli dünyaları keşfetmek için bakan "BALAYI ÇİFTLERİMİZİ" bekliyor!

 

Tarih ve kültürün doğa ile buluştuğu yerde 165 yaşında çok özel bir konak!

 

**BALAYI ÇİFTLERİMİZE ÖZEL DÖNEMSEL PAKET FİYATLARIMIZI SORUNUZ!


 

 

 

 

 

 

GENEL SAFRANBOLU NOTLARI

 

Şehrin tam ortasında olmakla birlikte trafik keşmekeşi olmayan sakin ve huzurlu bir köşede kültürel miraslarımızı gün ışığına çıkarmak ve onları tüm dünyayla paylaşmak için buradayız. Daha önce hiç karşılaşmadığınız kadar gizemli, geçmişte farklı kültürden ve inançtan insanların iç içe - dostlukla yaşadığı Safranbolu’da, bunun yine sevgi, saygı ve güven temelinde yeniden yaşanabileceğini gösteren, tamamen nevi şahsına münhasır, sizi yalnızca sevgi ile dostluğun sarmalayacağı , herkesin kendi geçmişinden öyküler bulacağı bir atmosfer yaratmaya çalıştık! Safranbolu’dan dünyanın dört bir yanına sevgi köprüsü oluşturmaya devam ediyoruz.!

 

Zengin fotoğraf makinesi koleksiyonu, arşivi, sergileri, benzersiz tonozlu taş odası, fotoğraf ve kültür gezileriyle bilindik pansiyon yada otel kalıplarının dışına çıkarak kültürümüze farklı bir soluk getirme çabasındayız! Çok az sayıda konuğun kendini özel hissetmesini sağlayacak, her biri ayrı birer yaşam alanı olarak düzenlenmiş 7 odası, sofaları, dinlence mekanları, hayatı, otantik ve şirin bahçesiyle , yüzyılların güngörmüşlüğü ve feraseti ile yaşama farklı açılardan bakmasını bilen konukları bekliyor. Konak derken; konuklarımızın oryantalist bakış açısı ile gösteriş beklentisi içinda olmamaları yararlı olacaktır. Osmanlı ve Rum evleri yalınlık, tevazu ve komşuya saygının ifadesi olarak herbiri diğerinden farklı mimari karakteristikler içermekte, herbiri doğal olarak şimdiki sahiplerinin dünyaya bakışlarını yansıtmaktadırlar. Bu bağlamda müze otel konseptindeki konağın ahşap olan yaşam alanlarına ayakkabı ile girilemediği gibi , odalarda minibar, asansör yada klima gibi ekipmanların olmadığını ifade etmek isteriz.

 

Orijinal dokusuna sadık kalınmaya çalışılarak restore edildiği, sofalarına oda ilave edilmediği ve Unesco Dünya mirasını oluşturan tescilli kültür varlıklarından küçük bir hotel olduğu için klasik manada resepsiyonu bile yok ! Haa unutmadan, sadece tüketmek için seyahat eden, 24 saat oda servisi isteyen ve paranın her şeyi satın alabileceğini düşünen lüks ve tüketim düşkünlerine hitap etmediğini baştan söylemeliyiz! Kendi ölçeğimizde kültür turizmi yapmaya çalışıyoruz ,

 

En iyi restore edilen ev yarışması kapsamında ” DEĞİRMENCİ KONAK” restorasyonuyla 2007 Koruma Onur Ödülünü almamız öte yandan tüm dünyadan gelen konukların değerlendirmeleriyle Tripadvisor üzerinden konuklarımızıca kendi dalında 2011 ve 2012 yılında Türkiye'deki en iyi 25 küçük otelden biri seçilmemiz.... sevindirici olmakla birlikte bizim için önemli olan bunu sizlerin görmeniz ve geldiğinizde buradan dinlenmiş, iç huzuruyla, tevazuyla, kardeşlik ve sevgi dolu olarak ayrılmanız!

&nsbp;

Büyük kentlerde bir hız topu halinde koşuştururken ; içinizdeki çocuğun sesini dinlemeniz, -kısa bir süreliğine de olsa- soluklanma ve dinlenme molası vermeniz için artık bir vahanız var. İnsan doğasına aykırı, betonlaştırılan mega kentlerin gürültüsünden, debdebesinden, samimiyetsizliğinden, tüketim çılgınlığından bunaldığınızda sığınacak güvenli bir liman aradığınızda nerede olduğumuzu biliyorsunuz! Değerlerinizin farkına varmak ve onları koruyarak yaşatmak istiyorsanız Değirmenci Konak ailesi sizleri bekliyor.