Balayı Organizasyon

Tarihi Bir Konakta Anılarınızla BALAYI

 

Balayı Çiftlerimize Özel Paket Fiyat 2.640 
'dan Başlayan Fiyatlar

 

 

Butik Balayı Kuşlu Konak BOZCAADA 5 GECE 6 GÜN Bozcaada Balayı

 

 

 

 

 

 

Çanakkale’ye bağlı olan BOZCAADA, Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesi. Adanın tarihteki adı ise Tenedos’tur. Aynı zamanda ülkemizin adaları içerisinde 3. büyük adası.

 

Adanın kalıcı nüfusu 2000-2500 iken bu sayı yaz aylarında neredeyse iki katına çıkıp 5000’i bulur. adaya araba ile vapur ile ya da feribot ile birçok farklı yoldan ulaşabilmeniz mümkün. Feribotla adaya yaklaşırken sizi ilk karşılayan Bozcaada’nın doğusunda bulunan kalesi. Kaleyi ve deniz kenarındaki kafe ve restoranları gördüğünüz an adanın büyüsüne kapılmışsınız demektir. Feribottan indiğiniz anda ise sizi taşlı yolları, tarihi ve eski yapıları ile şaraplara tadını veren üzüm kokusu saracak. Adanın batı ucundaki yaklaşık 17 adet rüzgârgülleri ise ada turunuz sırasında karşılaşacağınız diğer bir güzellik. Bu rüzgârgülleri sayesinde Bozcaada, Türkiye’nin rüzgâr enerjisi üretimi yapılan birkaç yerinden biri.

 

Diğer tatil beldelerinin aksine daha sakin ve sessiz bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle geceleri bar ve gece kulübü gürültüsünden oldukça uzak kalmış bir ada. Bozcaada’da konaklamak içinse sizi birçok farklı seçenek bekliyor. Eski tarihi binaların butik otellere ve pansiyonlara dönüştürüldüğünü göreceksiniz. Ayrıca ada sakinlerinin bir kısmı evlerinin bazı odalarını, yazın pansiyon olarak da kiralıyorlar. Bozcaada’da her şey dâhil konsepti bulmanız mümkün değil. Belki de bu, güzel butik otellerin ve şirin pansiyonların keyfine varmanız için güzel bir fırsat. Tatil mevsiminin ekim ayına kadar sürdüğü Bozcaada’da her bütçeye ve zevke hitap eden temiz ve kaliteli oteller bulmak mümkün. Ancak önceden rezervasyonlarınızı yaptırmayı unutmayın. Bozcaada’yı sizden başka görmek isteyenler de olabilir.

 


 

 

 

 

 

 

1853 tarihinden günümüze miras kalan Kuşlu Konak adını üst köşesinde yer alan heykelcikten alır. Restore edilerek Bozcaada turizmine hizmet vermeye başlayan tarihi konak Bozcaada'nın en iyi korunmuş yapısıdır.

 

Binada biri süit olmak üzere 5 oda vardır.

Odalara verilen isimler, farklı zamanlarda binada yaşamış veya sahibi olmuş kişilerden alınmıştır ve her birinin ayrı hikayesi vardır.

Konakta duvarları süsleyen resimlerden cam altı olanlar sanatçı Nilgün Akyol’a, Bozcaada’nın eski fotoğraflarından esinlenerek yapılan sepya resimler ise sanatçı Hatice Akbıçak Günel’e aittir. Farklı mekanlarda kullanılan duvar tabakları çok eski olup “Portekiz” tabaklardır.

 

Heykeller, genç yaşta kaybettiğimiz heykeltıraş İrfan Korkmazlar’ın eserleridir. Kış aylarında da açık olan otelin alt kat oturma ve yemek salonunda soğuk günlerde keyifli olabilecek şömine, meraklıları için sanat ve uygarlıklarla ilgili kitaplar bulunan bir kütüphane ve bina sahiplerinin özel koleksiyonuna ait bazı eski Beykoz cam ve Osmanlı porselen örnekleri sergilenen bir bölüm mevcuttur.

 

Otelin bahçesindeki deniz ve kale manzaralı kafede, günün her saatinde keyifli anlar yaşanabilir. Zengin çeşitleri olan sabah kahvaltısı misafirleri beklemektedir.

Otel misafirlerinin şehir içinde denize girebilmeleri için, 20 metre mesafede iskeleli özel plaj bulunmaktadır.

Otelin teknesiyle güzel koylarda gezi ve deniz banyosu imkanı vardır.

Bozcaada'da ayrıcalıklı bir konumda va ayrıcalıklı tatiller için özel konuklarına sıcak bir "Hoşgeldiniz" diyor.

 

Hakkımızda

 

Kuşlu Konak Bozcaada'nın eşsiz çehresinde misafirlerini ağırlamak amacıyla açılmıştır.

Yapı tasarlanırken, siz değerli misafirlerimizin konforu en üst düzeyde düşünülmüş, adanın doğal güzellikleri ile konforun bir araya getirilmesi esas alınmıştır.

Konağımızda; siz değerli misafirlerimizin konforu için, jeneratör, 24 saat sıcak su, tüm odalarda ve ortak alanlarda kablosuz internet, teras, soğutmalı ve ısıtmalı merkezi klima sistemi, odalarda minibar ve kasa, uydu televizyon, hizmetinizdedir.