Balayı Organizasyon

Rüzgarla Dansederken, Ruhunuzu Dinlendirin…

 

Balayı Çiftlerimize Özel Paket Fiyat 1.740 
'dan Başlayan Fiyatlar

 

 

Lale Lodge Butik Hotel ALAÇATI 4 GECE 5 GÜN Alaçatı Balayı

 

 

 

 

 

 

Alaçatı deyince asla unutulmaması gereken bir yer Lale Lodge. Sekiz odalı tesisin sahibi olan Lale Ailesi

“rüzgarla dansederken, ruhunuzu dinlendirin”

sloganıyla yola çıkmış. Romantik bir tatile anahtar. Odaların bazılarının balkonunda kocaman jakuziler var, yanlarında da yüzlerce mum.

Balayında güzel sürprizlere kendinizi hazırlayın.

İster balayında gelin, ister tekrar aşık olmaya gelin, ister eşinizle aşk tazelemeye gelin. Ama gelin! Gerçekten orijinal bir fikir olan ve tasarımı tüm maliyetine rağmen hayata geçirilmiş ve hakkı verilmiş. Alaçatı’nın hafif serin ama ılıman rüzgarı ile üşürken bir anda terasınızda jakuziye sevgilinizle birlikte girerek ısınabilir, yaşanmamış bir romantizm deneyimine imza atabilirsiniz.

**Balayı çiftlerimize özel "BALAYI ODASI"

**Cumbalı Suit Oda sunumu

**Geniş Jakuzi rahatlığı

**Balayı Çiftlerimize özel şarap ikramı

**Balayı çiftlerimize özel meyva sepeti ikramı

**Butik otel köy kahvaltısı

NOT: Otelimizde oda kahvaltı konsepti uygulanmaktadır. Sabah uyandığınızda Hakan Bey'in annesinin maharetiyle hazırlanmış börekler ve taze limonata ile bahçeden gelen meyvelere, domateslere, zeytinlere doymak ise mümkün değil.


Powered by TripAdvisor

 

 

 

 

 

 

Kumsalı, limanları ve sert rüzgârıyla ünlü İzmir’in incisi Alaçatı, masmavi deniziyle rüzgâr sörfü tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Rumlar zamanında bağları ve şaraplarıyla tanınan Alaçatı’da Ege mutfağının tüm lezzetleri bir arada.Tarihi taş evleri, plajları, sanat galerileriyle ve gece hayatıyla Alaçatı’da her gün dolu dolu yaşanıyor.

 

Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile meşhur olan Alaçatı, şimdilerde gelişen turizmi, butik otelleri ve özellikle rüzgar sörfü ile tarihe adını yazdırıyor.

Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil noktalarından biri olan Alaçatı, bu kadar popüler olmayı hak edecek güzelliklere fazlasıyla sahip. Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekanları, eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme'nin gözbebeğidir Alaçatı. Alaçatı tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler var.

Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri'nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.

Alaçatı'nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri'dir. Büyük kısmı restore edilip cafe ve restoran olarak hizmete giren yel değirmenlerini mutlaka gezin.

Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı'nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı'yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.

Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.

Hacı Memiş Mahallesi'nde bulunan Alaçatı Dutlu Kahve, bölgenin en eski mekanlarından biri. Burada bir kahve molası verip, dut ağaçlarının altında keyifle vakit geçirmeden eve dönmeyin.

Alaçatı'da genellikle "beach club" konseptine sahip plajlar bulunuyor. Gündüz deniz-güneş, akşam parti-eğlence ikilisine ev sahipliği yapıyor bu yerler. Bu özel işletmelerin yanı sıra Alaçatı'nın en ünlü plajı olan Çark Plajı'na gidebilirsiniz. Burası özellikle sörfçülerin en çok tercih ettiği koy Alaçatı'da. Aya Yorgi Koyu da bölgenin en popüler plajlarına ve beach clublarına ev sahipliği yapıyor. Aya Yorgi'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Alaçatı sofrası denince akıllara ilk gelen eşsiz lezzetteki meşhur Alaçatı kahvaltılarıdır. Organik sebze ve meyvelerin, tadına doyamayacağınız reçellerin, Ege peynirlerinin, köy yumurtalarının süslediği bu kahvaltı sofrası Alaçatı’nın vazgeçilmezidir.

Sabahın çok erken saatlerinde, henüz açmışken toplanan ve çok özel bir lezzet olan kabak çiçeği dolması Alaçatı’da tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerden.

Damla sakızının ülkemizdeki tek üretim yeri olan Alaçatı, sakız ve ürünlerinin de vatanı aynı zamanda. Sakızlı muhallebi denemeniz gereken lezzetler arasında. Bunun yanı sıra sakız reçeli, sakızlı kurabiye ve sakızdan yapılan çeşitli tatlılar da listenizde mutlaka olmalı.