Balayı Organizasyon

KENYA - SAFARİ Klasik Kenya Safari

 

Balayı Çiftlerimize Özel Paket Fiyat 3.999 
'dan Başlayan Fiyatlar

 

 

KENYA - SAFARİ BALAYI 7 GECE 8GÜN VİZE YOK

 

 

 

PROGRAM

 

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ

 

Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak öğleden sonra 17:00'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından Nairobi'ye hareket ediyorsunuz.

Konaklama Sarova Stanley Otel'de oda-kahvaltı bazında olacaktır.

2. GÜN: NAİROBİ

 

Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyor ve Sarova Stanley Otel'e transferinizi gerçekleştiriyorsunuz. Dilerseniz, öğleden sonra ekstra olan Karen Blixen Müzesi ve Giraffe Center turlarımıza katılabilirsiniz. Bu şehir turumuzda saat 14:00'de ünlü yazar Karen Blixen'in kitabından beyazperdeye uyarlanan Out Of Africa filminin çekildiği bölgeye gidiyor, film setindeki çiftlik evini ziyaret ediyor ve yazar tarafından da kullanılmış eşyalara tanık oluyorsunuz.

Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center'a devam ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için inanılmaz bir eğlence…

Öğleden sonra otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama Sarova Stanley Otel'de oda-kahvaltı bazında olacaktır.

The Sarova Stanley...1952 yılında İngiltere Prensesi (şimdiki Kraliçe) Elizabeth ve eşi Prens Philip'i de ağırlayan otel, Nairobi'nin ilk lüks oteli olarak da bilinir. Sarova Stanley, şehrin tam merkezinde alışveriş mağazalarına, ve turistik bölgelerine çok yakın bir şekilde konumlanmıştır.

Safari maceramıza başlamadan önce otelin çatı terasındaki yüzme havuzunda dinlenebilir ve geniş seçenekli restoran ve barlarından birinde gününüzü noktalayabilirsiniz.

 

3.GÜN NAİROBİ-MT. KENYA (KENYA DAĞI MİLLİ PARKI)

 

Sabah kahvaltı sonrasında otelinizden ayrılıyor ve 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Kenya Dağı eteklerindeki otelinize giriş yapıyorsunuz. Değişik bir konaklama tecrübesi yaşayacağınız bu ağaç otel çatıdaki terasında içkinizi yudumlarken gölete su içmek için gelen hayvanları gözlemleme gibi ender deneyimler sunan bir oteldir. Dilerseniz, gecenin karanlığında ışıklandırılan bu gölette hayvanları izlemek için otel servisine uyandırma yazdırabilir, vahşi yaşama gecenin sessizliğinde de tanık olabilirsiniz. Ayrıca ekstra olarak, rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilir ve vahşi yaşama en doğal haliyle tanık olabilirsiniz.

Dilerseniz, otelin özel araçlarıyla milli parkta ilk safarinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mount Kenya Milli Parkı Ülkenin en yüksek irtifadaki milli parklarından biri olan Mt. Kenya Milli Parkı, ismini 3,5 milyon yıllık sönmüş bir yanardağ olan Kenya Dağından alır. Ekvatorun her iki tarafına da uzanmış olan bu dağ, orman, bataklık, kayalık ve buzullardan oluşan farklı coğrafi oluşumları barındırır  ve 5199 m. ve 5188 m.'de 2 zirveye sahiptir. Ngai'nin kutsal evi, Kikuyu kabilesi insanlarının tanrısı, ülkenin milli simgesi ve dağcıların mekkesi olan bu dağ aynı zamanda UNESCO Dünya mirası listesinde de yer almaktadır. Sağlığı yerinde olan herkes 4985 yükekliğindeki tırmanış noktası Point Lenana'ya çıkabilir.

Konaklama full pansiyon bazında Serena Mountain Lodge'da olacaktır.Mesafe/Sürüş zamanı: 170 km / 2,5 saat

 

4.GÜN MT. KENYA - NAKURU GÖLÜ

 

Kahvaltıdan sonra Nyeri üzerinden, Aberdare Milli Parkı'nın etrafını dolaşarak Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyorsunuz. Öğlen yemeğini, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lake Nakuru Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarinizi yapıyorsunuz. Nakuru Gölü, evsahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400'ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar. Afrika'daki Beş Büyüklerden biri ve aynı zamanda kıtanın en çekingen hayvanlarından biri olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek…

Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir… Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge'da olacaktır. Mesafe/Sürüş zamanı: 280 km / 4 saat 5. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA

 

Kahvaltıdan sonra sabah 07:30'da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara'ya geçiyorsunuz. Öğle yemeğinizi Mara Sopa Lodge'da alıyor ve saat 15:30'a kadar serbest zaman geçiriyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı'ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.

Masai Mara, kayıtlara geçen 450'nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara'da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara'da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç'tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra'nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara'nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz.

Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana'nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da… Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge(da olacaktır. Mesafe/Sürüş zamanı: 365 km / 5.5 saat 6.GÜN MASAİ MARA'DA SAFARİ

 

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara'nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya'nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya'daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar.

Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.
7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ
Bu sabah Masai Mara'da son safarinizi yapıyorsunuz. Kahvaltı için otelinize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Erken alınan öğlen yemeğinin ardından otelinizden ayrılarak Nairobi’ye dönüyorsunuz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restoran’da alıyorsunuz. Carnivore Restoran, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından uçuş saatinize bağlı olarak Nairobi-Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor.
Mesafe/Sürüş zamanı: 265 km / 4 saat
 8. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL 
Uçak saatinize bağlı olarak sabaha karşı Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta.  Sabah 10:00 civarında Istanbul'a varıyoruz. Hoşgeldiniz…


 

 

EXTRA HİZMETLER VE FİYATLAMA

 

Masai Kabile Ziyareti 40 €

Karen Blixen Müzesi & Giraffe Center Gezisi 60 €

Masai Mara'da Balon Safari 385 €

Masai Mara - Nairobi Uçuşu 185 €

 

* Vize isteyen ülkeler için vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

 Daha Büyük Görüntüle

p>